Sayfa 33 -
$ DOLAR → Alış: 16,70 / Satış: 16,77
€ EURO → Alış: 17,46 / Satış: 17,53

Tebrikler Başkan Gültak

Raşit Doğan
Raşit Doğan
  • 10.10.2021

Bir bölgeye, kente, ilçeye çok önemli fırsatlar sunar festivaller…

Yapılan yerin sosyo-ekonomik yaşantısının, sahip olduğu kültür sanat varlığının, turizm potansiyelinin aynasıdır ve de önemli bir kimlik kartı sunar.

Akdeniz Belediyesi bu yıl ikincisini gerçekleştirdi Karaduvar Balık Festivalinin.

Şunu herkes bilir ve dillendirir ki, Mersin’in çok önemli bir vitrin yüzüdür Karaduvar…

Balık yemek için, balık almak için Mersinlilerin sıkça gittiği, denizin hemen kenarında, kendine has havası, kendine has cana yakın insanları olan şirin ötesi bir balıkçı kasabası…

Salaş bir görüntüsü vardır Karaduvar’ın ama zaten özelliğini ve güzelliğini de bu yapısı sağlar.

Karaduvar bir markadır ve bunun yanında Karaduvar’ın balığı da ayrı bir markadır…

Böylesine Mersin için değer olan vitrinin bilinirliliğinin Mersin dışına taşması noktasında, bunun yanında hiç gidemeyen ya da sıklıkla gidemeyenler için yıllarca yapılmayanı yapan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak hakikaten de takdiri hak ediyor.

Tabii Başkan Gültak’ın nezdinde, Özel Kalem Müdürlüğü ve yine başta Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ile diğer emek veren tüm birimleri kutlamak gerek.

Bu hafta sonu iki gün olarak gerçekleşti 2. Karaduvar Balık Festivali.

Gültak ve ekibi vitrini çok güzel dizayn etti.

İki gün boyunca binlerce insan katıldı ve gündüz saatlerinde başlayan renkli etkinliklerin yanı sıra, binlerce ve hatta on binlerce vatandaşa balık ekmek-şalgam ikram edildi. E balık festivali düzenliyorsanız, bunu da yapmak zorundaydınız. İlk günün akşamında İrem Derici ve ikinci günün sonunda Ece Seçkin konserlerine yine binlerce kişi katıldı.

Başkan Mustafa Gültak, iki gün boyunca festival alanında vatandaşla birlikteydi. Hemen herkes ile sohbet etti, fotoğraflar çektirdi. Birçok ulusal basınla canlı yayınlar gerçekleştirdi.

Festivaller, düzenlendikleri bölgelerin içerisine hem renk ve canlılık getirir hem de bölge halkına ayrıcalıklar ve bazı sosyal faydalar sağlar. Bunun sağlaması da insanların katılım göstermelerinin yanında, söylemleri ile de olur.

Temas ettiği gerek bölge halkı, gerekse festivale gelen halk, Gültak’a teşekkürlerini iletti.

Sanırım Başkan Gültak için her şeye değen en büyük geri dönüşüm; hem bölge halkının hem bölgedeki esnafın hem de festivale katılanların mutluğuydu.

Ne diyelim? Herkes için her zaman mutluluk getirenlerimiz ile mutluluk veren hizmetler eksik olmasın.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

mersin haber  mersin haber