Sayfa 33 -
$ DOLAR → Alış: 32,17 / Satış: 32,30
€ EURO → Alış: 34,90 / Satış: 35,04

ŞARLATAN

Raşit Doğan
Raşit Doğan
  • 22.09.2020

Hayatta bir başarı elde edememiş, kariyer ve kişilik olarak yoksunluk içinde olan kişilerden oluşuyor ŞARLATAN”LAR…

Kendi bilgi ve niteliklerini olduğundan fazla göstererek, övünerek, abartarak başka insanları manipüle eden, kandıran ve dolandıran kişiler için kullanılır.

Biz, daha çok siyasilerin yanında, erk sahibi kişilerin yamacında görüyoruz…

Daha önce bir tanışmışlıkları olmuyor genelde ve bir şekilde, bir yerde sokulu veriyorlar yanlarına/yamaçlarına… Birkaç foto çektiriyorlar birlikte, görüntülere dahil oluyorlar, toplantılarına gidip ön saflarda yer tutuyorlar ve sanki 40 yıllık ahbaplarmışcasına yine birlikte saflara giriyorlar…

Küçücük bir karşılık görmeleri karşılığında dev aynasında görüyorlar kendilerini…

Hatta çoğu zaman karşılık görmeseler dahi, bir zaman sonra göreceklerine, hatta ve hatta kendilerini karşılık gördüklerine inandırarak… (ki, bu durum fena halde bir histeri durumudur)

Sonra artık iş çığırından çıkıyor; parazit misali ortalıkta dolanmaya, karıştırmaya, manipülasyonlara, sataşmalara, kavgalara zemin hazırlıyorlar.

Tüm bunların sonucunda o yanlarında saf tuttukları siyasilere, erk sahibi kişilere zarar veriyorlar. İşin kötüsü uzunca bir süre bu durumdan haberdar olmuyor siyasiler ve erk sahibi kişiler.

Sonra kaybetmeye mahkum hale geliyorlar.

Örneğin; iki dönem önceki Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın etrafında vardı çok sayıda ŞARLATAN ve fena zararları dokundu. Çok yanlışlar yaptırdılar, hedef tahtasına koydurdular. Uyardık çok zaman… Biz kötü olduk, bazı suçlamalara maruz kaldık. “Trol” dediler misal.

Sonra ne oldu? Sonrası malum…

Yine bir dönem önce Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Burhanettin Kocamaz’ın etrafında vardı çok sayıda ŞARLATAN ve fena zararları dokundu. Çok yanlışlar yaptırdılar, hedef tahtasına koydurdular.

Uyardık çok zaman… Biz kötü olduk, bazı suçlamalara maruz kaldık. “Trol” dediler misal.

Sonra ne oldu? Sonrası malum…

Şimdi, mevcut Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in etrafında var çok sayıda ŞARLATAN ve fena zararları dokunuyor. Çok yanlışlar yapmaya başladı, hedef tahtasına doğru ilerletiyorlar.

Uyardık, uyarıyoruz, daha çok uyaracak gibiyiz.

Biz kötü oluyoruz şu aralar, bazı suçlamalara maruz kalıyoruz. “Trol” diyorlar misal.

Peki sonra ne olacak? Malumun ilanı…

Özellikle biri var. Baş ŞARLATAN kendisi… İşe sağlam koyulmuş. CHP içine sızmış. Ön saflarda yer tutmuş. Yönetici, vekil, başkan, o, bu,şu’ya sokulmuş, birlikte fotoğraf çektirmiş,el sıkmış,sarılmış vs. Sosyal medya hesabına bakın, Vahap Seçer ile, CHP”li vekillerle, il, ilçe başkanlarıyla fotoğrafları var.

Hatta duruyor mu bilmem; profil fotoğrafı Vahap Seçer ile idi.

Parti içini karıştırmış bir ara, sonra kendini o dev aynasında görerek, ilçe başkanlığına aday şeysi olma cüretini göstermiş ama çuvallamış.

Medyaya sızmış siyasileri kandırmak için… Şarlatanlığa bu noktada terfi etmiş. Kariyer ve kişilik olarak yoksunluk içinde kendisi…

Bir ara Mersin İdman Yurdunun başına bela olan ve takımı batıran Ali Tekin’in de baş ŞARLATAN’ı idi.

Takımı ne hale getirdi.

Neydi ŞARLATAN’ın anlamı: Kendi bilgi ve niteliklerini olduğundan fazla göstererek, övünerek, abartarak başka insanları manipüle eden, kandıran ve dolandıran kişi.

Vahap Seçer’e… Siz deneyimli bir siyasetçisiniz. Bu tür kişilikler, partinize, yönettiğiniz kuruma ve şahsiyetinize zarar veriyor. Bu ŞARLATAN sağda solda, “Ben Vahap Seçer’in sağ koluyum. Bana kimse dokunamaz. Başkanı ve belediyeyi benden başka kimse bu şekilde savunamaz” gibi konuşmalar yapıyor. Bunu bilin…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ