Sayfa 33 -
$ DOLAR → Alış: 8,05 / Satış: 8,08
€ EURO → Alış: 9,65 / Satış: 9,68

KİRLİ ADAM

Raşit Doğan
Raşit Doğan
  • 14.03.2021

Siyaset sanırım hiç bir dönemde bu kadar kirlilik yaşamadı… Sanırım siyasiler de hiç bir dönemde bu denli kirli işlere soyunmadı…

O kadar çok evirildi ki olgular; siyasiler, karşı duruştaki başkaca siyasileri, siyaset yaparak değil de ‘bel altı’ diye nitelendirebileceğimiz, yanı sıra etik olmayan, namustan, ahlaktan yoksun girişimlere başvuruyorlar…

Argümanlar da genelde aynı…

‘Kadınlar’ üzerinden mesela akıllarınca vurmaya çalışıyorlar karşısındakileri.

Aslında tüm bu durumlara sebebiyet verenler; Hoca-Cemaat ilişkisinden ziyade, iş bilmez yardımcılar, yancılar, yardakçılar, dalkavuklar vs oluyor.

Akıllarınca bir şekilde nemalandıkları şeyi, kişiyi savunduklarını düşünüyorlar. Kirli işlere yöneliyorlar. Hem kendilerini, hem etrafı, hem de liderlerini kirletiyorlar.

Aslında bir noktaya kadar siyaset dışı vurmalar, köşeye sıkıştırmalar (ahlaki olanlar) da kanıksanmaya başladı ve karşılığı var. Tabii somut, elle tutulur, kurgu olmayan, gerçekçi bilgi ve belgeye dayandırılırsa…

Onun ötesinde vurmaya çalışırken, vuruluyorsunuz…

Misal, Ahmet Hakan bir vurulma durumunu taşımış köşesine işte…

CHP’nin bir toplantıda kürsüye çıkardığı ve “Torunum benden süt istedi alamadım. Bir dilim ekmeğe muhtacım. Battaniyeye sarılarak yatıyorum.  Gitsin artık bu Tayyip Erdoğan” diyen Yıldız Bacıoğlu isimli birinin bir masada içki içerken çekilmiş fotoğrafını köşesine ekledi ve” Fotoğraflarda Yıldız Teyze’nin hiç de ajitasyon yaptığı gibi bir hayatı olmadığını görüyoruz. Rakı sofraları, viskiler falan… ‘CHP yönetiminin beceriksizliği’ denilen şeyin zirvesidir bu” diyerek yazdı.

Sonuç ne oldu? CHP zarar gördü. CHP’iller zarar gördü. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu zarar gördü.

Bugün Mersin’de sosyal medyada gene benzer bir durum vardı

Toroslar Belediyesi son yıllarında en iyi, en anlamlı açılışlarından birine imza attı. 14 Mart Tıp Bayramı’nda Covid-19 belasıyla mücadele kapsamında Mersin’de şehit olan sağlık çalışanlarının adının verildiği bir park açtı. Bu bağlamda Başkan Atsız Afşın Yılmaz’ı kutluyorum.

Gelelim konuşulan olaya…

Daha önce de benzer girişimlerde bulunarak aklınca CHP’li Büyükşehir Belediyesini, Başkan Vahap Seçer’i, CHP’lileri savunduğunu, kolladığını zanneden ve aslında kirlilik saçan bir dalkavuk, iki ayrı fotoğraf karesi yayımlayarak, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a vurmaya çalıştı.

Ötesinde, ‘Kadın’ genellemesi yapılarak, aynı zamanda suç da teşkil edecek yorumlar yapılmasına sebebiyet verdi. HEDEF GÖSTERDİ yani.

Bu aklı evvel zat, söz konusu açılış esnasındaki fotoğraf karesinde yer alan CHP’li Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Gülcan Kış’ın, Mustafa Gültak’ın sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğraf karesinden kırpıldığını , bunu da Gültak’ın yaptığını yazmış. Ve dediğim gibi yapılan yorumlarda da Gültak’a yönelik ‘kadın düşmanı’  yorumları yapılmasına sebebiyet vermiş. Aslında istediğini oradan almış birkaç kendi gibilerden.

Peki, bu dalkavuğun yaptığıyla Mersin CHP de almış oluyor mu istediğini?..

Mersin’de tüm CHP’liler almış oluyorlar mı istediklerini?..

CHP’li Başkan Vahap Seçer almış oluyor mu istediğini?..

Birincisi, yayımlanan iki fotoğraf birbirinden  farklı…

İkincisi, başkanların sosyal medya hesaplarını yönetenler bizzat başkanlar değil…

Üçüncüsü, “haberciyim, gazeteciyim” diyorsun; resim ayrı şey, fotoğraf ayrı şey, bilmiyorsun…

Kirlilik kendiliğinden oluşmuyor. Etrafta bu kadar kirli adamlar varken, siyasetin temiz yol alması, siyasilerin temiz siyaset yapması zor.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

mersin haber  mersin haber