Sayfa 33 -
$ DOLAR → Alış: 18,80 / Satış: 18,87
€ EURO → Alış: 20,20 / Satış: 20,28

Tebrikler Atsız Afşın Yılmaz!

Raşit Doğan
Raşit Doğan
  • 20.11.2022

Çocuklar bambaşka varlıklar. Mutsuzluklarında herkesin payı var ama mutluluklarındaki faktörler sınırlı.

Ailede, mahallede, şehirde, ülkede ve dünyada yaşanan kavgaların, savaşların en masumu çocuklar…

“Geleceğin teminatı çocuklar” diyorsak eğer; yaşam mücadelesi, mutlu olma ve huzurlu bir hayat için yapılan maratonun da temel taşları yine çocuklar.

Elbette eğitim en önemli etken gelecek için. İyi bir eğitim vermek gerekir çocuklara ama eğitimin dışında da yine sosyal hayata uyumları da önemli.

Çocuklar zaten hızlı bir maratonla başlıyor eğitim-öğretim hayatlarına ve son birkaç yıldır yaşanan pandemi döneminde daha da sıkışık, yoğun bir süreç geçiriyorlar.

O yüzden ele geçirilen her fırsatta sosyalleşmelerine katkı sunmak, onları mutlu etmek, en azından mutlu etmeye çalışmak herkesin görevi olmalı! Bilhassa yönetenlerin birincil görevi olmalı!

Böyle bir fırsat doğdu geçtiğimiz hafta ve çocuklara ara tatil imkanı verildi. Bu; çocukları önemseyen, bunu görev bilen yönetenler için de bir fırsattı ve Atsız Afşın Yılmaz başkanlığında Toroslar Belediyesi, “Toroslar Çocuk Şenliği” adı altında tatil olan 7 gün boyunca çok önemli, çok güzel, çok özel, çok… çok… çok… bir etkinlik gerçekleştirdi. 

Toroslar’ın yanı sıra kentin tüm ilçelerinden binlerce çocuğun aileleriyle birlikte katıldığı şenlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Çizgi dizi karakterleri ve eğlenceli aktivitelerle buluşmanın heyecanını yaşayan çocukları Başkan Atsız Afşın Yılmaz da yalnız bırakmadı, onların eğlencesine ortak oldu.

Çocuklar, her gün farklı bir çizgi dizi kahramanının yer aldığı gösterilerde gerçeğe yakın kostümleriyle sahneye çıkan tiyatrocuların oyunlarıyla çok mutlu oldu. Gösterilerdeki müziklere eşlik eden çocukların coşkusu ise görülmeye değerdi.

Toroslar Belediyesinin bu etkinliği, hem çocukların hem de anne ve babaların büyük beğenisini topladı. Çocuklar ve aileleri, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek, rüya gibi bir ara tatil dönemi geçirdiklerini söyledi.

Başkan Yılmaz’ın çocuklara hitaben, “Sizleri çok seviyoruz. Bizim çocuklarımız ve geleceğimiz olduğunuz için çok seviyoruz. Akıllı, güzel çocuklarsınız. Sizler, bizim gözbebeklerimizsiniz. Sizler, ilerde bizim yerimize geçeceksiniz. Sizleri çok önemsiyoruz” şeklindeki konuşması da çok anlamlıydı.

Şundan emin olunsun ki, o etkinliklere katılan her çocuk asla unutamayacakları bir etkinliğe katıldılar. O yüzden dilerim, önümüzdeki yıllarda Sayın Atsız Afşın Yılmaz bu şenliğin devamını getirir. Yine dilerim ki, bu şenlik örnek teşkil eder…Başta Atsız Başkan olmak üzere emeği geçen herkes alkışı hak ediyor.

Çocukların gözlerindeki mutluluğu görmek, yüzlerindeki gülümsemeye neden olmak, belki de günlerce yerini dolduramayacak duyguları hissetmenizi sağlar.

Tebrikler Atsız Afşın Yılmaz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

mersin haber  mersin haber