Sayfa 33 -
$ DOLAR → Alış: 27,24 / Satış: 27,35
€ EURO → Alış: 28,77 / Satış: 28,88

“BECERİSİZLİKLERİNİ ÖRTBAS ETME GAYRETİNDELER”

Kendisine yönelik, “Akdeniz’i bilmeyen, tanımayan, kafasında ideolojik düşüncelerle kendisine at gözlüğü takan belediye başkanıyla Akdeniz yönetilemez” diyen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile “2024’te öyle bir kaybedeceksin ki, bir daha Akdeniz senin gibi bir belediye başkanını görmeyecek” diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’a yanıt veren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Partilileriyle kavga halinde olan Seçer, kendisini şövalye olarak görmüş. Karşısında da kimse olmayınca bol keseden sallamış. Güneş balçıkla sıvanmaz. Doğma büyüme Mersinliyim ve Müslüman, Alevi, Hristiyan, Türk, Kürt, Arap, Yörük, Sünni vs kardeşlerimize; yani din, dil, ırk, mezhep ayırmadan hizmet ediyoruz. Acaba tüm bunlar Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in dikkatini çekti, rahatsız da bizi bu yüzden mi böyle bir şeyle itham etti bilemiyorum. O algı peşinde koşsun, biz işimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başarır’a yönelik ise Başkan Gültak, “2023’ün Mayıs ayında da aynı şeyleri söylüyordu Ali Mahir Başarır. Şu an ne durumdasınız? Dağıldınız, birbirinize düştünüz, kavga ediyorsunuz. Neden, ‘CHP Akdeniz’i alacak’ diyemiyorsun? Akdeniz’i yine birilerine peşkeş mi çekeceksiniz? 2024’te görüşürüz. Biz, yine kazanırız; siz yine birbirinizle kavga edersiniz” ifadelerine yer verdi.

“BECERİSİZLİKLERİNİ ÖRTBAS ETME GAYRETİNDELER”
  • 17.08.2023

CHP’nin kongre süreci öncesinde delege seçimlerinde partilileri tarafından listelere müdahale, mobbing uygulatma, işten çıkarma gibi iddialarla hedef tahtasına koyulan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilçe kongrelerinde yaptığı konuşmalarda algıyı farklı noktalara çekme girişimlerinde de bulundu.

Bu anlamda geçtiğimiz günlerde Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a yönelik, “Akdeniz’i bilmeyen tanımayan, ideolojik düşüncelerle, at gözlüğü takan belediye başkanları tarafından Akdeniz yönetilemez” şeklinde bir konuşma yaptı. Öte yandan CHP’li Milletvekili Ali Mahir Başarır da, “2024’te öyle bir kaybedeceksin ki, bir daha Akdeniz senin gibi bir belediye başkanını görmeyecek” dedi.

Seçer’e ve Başarır’a yanıt veren Başkan Musatafa Gültak, şunlar söyledi:

Akdeniz’de hiçbir ayırım yapmadan herkese ve her kesime eşit, adil ve nitelikli hizmet verdiklerini vurgulayan, 20-25 yılda yapılamayan hizmet, proje ve yatırımları 4 yılda vatandaşlara kazandırdıklarını ifade eden Başkan Gültak; “İnanıyorum ki aziz milletimiz; beceriksizlik ve başarısızlıklarını sahte gündemlerle, algı siyaseti ve iftiralarla örtmeye çalışanların gerçek yüzünü ortaya koyacak ve 2024 Mart’ında emaneti beceriksizlerden alıp işi ehline, ustasına teslim edecektir” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, yaptığı yazılı açıklamasında; Akdeniz’de göreve geldiği ilk günden beri din, dil, inanç veya etnik köken üzerinden ayrımcılık yapmadıklarını vurguladı. Mersin Cem Evine 2 Alevi çalışan, Kiliseye bir Hristiyan çalışan, Muğdat ve Ulu Cami’ye de 2 çalışan vererek Mersin ve Akdeniz’de asla din, dil, mezhep veya ırk ayırımı yapmadan her kesime hizmet verdiklerini; Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Hristiyan demeden, 7’den 70’e her insana dokunan hizmet ve projeleri hayata kattıklarını vurgulayan Başkan Gültak’ın açıklamasından satır başları şöyle;

“Birileri için hayal olan, imkânsız denen kentsel dönüşümün başlamasını sağladık”

“Geçmiş 20-25 yılı heba edilen Akdeniz’i ve 65 mahallemizi değiştiren hizmet ve projeleri gerçekleştirmek için çok çalıştık. Kimileri için sadece hayaldi ama biz gerçeğe dönüştürdük; Çay Mahallesi’nde 415 modern konuttan oluşan; çocuk parkları ve yeşil alanları, camisi, dükkânları ve ticaret merkezinin bulunduğu yerinde kentsel dönüşüm projesinin tamamlanmasını sağladık. Mahalleli yüzlerce insanımız bugün yeni evlerinde huzur ve güven içinde yaşamaktadır. Aynı şekilde yıllar içinde çöküntü bölgesine dönüşen Barış Mahallemizde kentsel dönüşümün başlamasına öncülük ettik. Bu mahallemizi dönüştürme projesi de bir aralıksız şekilde sürmektedir. Şunu da kaydetmek isterim ki 2024 yılı seçimlerinde yeniden seçilmemiz halinde Akdeniz’de aciliyet teşkil eden 5-6 mahallemizde daha kentsel dönüşümü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

“Asla ayırım yapmadan her mahallemize eşit hizmet veriyoruz”

“Bu kentin bir yerlisi;  bu kentte doğmuş, sokaklarında büyümüş ve çalışmış bir kişi olduğumu hatırlatmak isterim. Mersin’i çok iyi bilen, Mersinlileri yakından tanıyan bir kardeşiniz olarak, halkın takdiri ve teveccühü ile seçildiğim Akdeniz’in 65 mahallesine asla hiçbir ayırım yapmadan hizmet ulaştırıyoruz. Akdeniz’e yeni parklar, spor sahaları ve yeşil alanlar kazandırıyor, zamanla eskiyip atıl kalanları da yeniliyoruz. Her yıl binlerce çocuğumuzu spor kurslarında yetiştiriyor ve geleceğe hazırlıyoruz. Asla ayırım yapmadan ihtiyaç duyan her mahallemizde, uygun yer olması halinde taziye evleri inşa ediyor, kültür ve sanat evlerini açıp kadınların ve gençlerin hizmetine sunuyoruz. Bugüne dek Akdeniz’de toplam 13 mahalle ve kültür sanat evi açtığımızı belirtmek isterim.”

“Liseden üniversiteye, gençlerimizin eğitim hayatına destek veriyoruz”

“Asfalt ihtiyacı olan her bölgemizde fen işleri ekiplerimiz çalışmakta olup; asfalt kaplama, yama veya sathi kaplama çalışmalarını hızla sürdürüyoruz. Kırsal mahallelerimizin bahçe yollarında sathi kaplama yapıp, üreticilerimizin nakliyede yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırıyoruz. Birilerinin geçmişte unuttuğu gençlerimiz için Akdeniz’de ilk kez bir etüt merkezini hizmete açtık. Gençlerimiz burada üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlanabilmektedir. Ayrıca e-portal üzerinden de gençlerimizin eğitimine destek oluyoruz. Bu sayede bugüne dek birçok gencimiz, diledikleri üniversite ve bölümleri kazanarak hayallerine kavuştu. Üniversite kazanan Akdenizli gençlerimizi unutmuyor, nakdi destek sunuyoruz. Yine gençlerimiz için ders çalışabilecekleri kütüphaneler kurduk. Mersin’in ilk Bilim Merkezi’ni Gündoğdu Mahallemize kazandırdık, yakında da açılışını yapacağız.”

“Akdeniz’i festivaller, şenlikler ve kültürel etkinliklerle anılır hale getirdik”

“Arap kökenli vatandaşlarımızın ağırlıklı yaşadığı Karaduvar Mahallemizde geçen yıl 3’üncü geleneksel balık festivalimizi organize ettik. İlçemizin kırsal yerleşim yerlerinden biri olan Esenli’de geçen haftalarda ikinci üzüm şenliğimizi düzenledik. Yakın zamanda Dikilitaş’ta gül festivalimizi organize edeceğiz. Yakın geçmişte istenmeyen olaylarla gündeme gelen Akdeniz’i festivaller, şenlikler ve kültürel etkinliklerle tanınır hale getirdik. Karaduvar Mahallemize 20 dönümlük bir park kazandırıp vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Tüm sahil şeridini duvarlarla örüp, dev kayalarla sahili tahkim ettik, plajı özel araçla eleyip her türlü çöp ve atıktan temizledik.”

“Sizleri rahatsız eden asıl şey nedir?”

“Soruyorum; Acaba sizleri rahatsız eden şey; birkaç yıl öncesine dek uyuşturucu batağına çekilmek istenen gençlerimiz ve çocuklarımıza; eğitimde sağladığımız destekler sayesinde bugün Türkiye’nin en güzel üniversite veya liselerini kazanmaları mıdır? Geçmişte kaderine terk edilen, dört duvar arasına hapsedilen Akdenizli kadınları, kentimizin ve ülkemizin farklı şehirlerine düzenlediğimiz tarih, kültür ve doğa gezilerine götürmemiz midir sizleri rahatsız eden? Ya da pozitif ayrımcılık uygulayıp kadınları ekonomik ve sosyal hayata katmamız, kültür sanat evlerinde verdiğimiz farklı kurslarla meslek sahibi yapmamız; mikro kredi desteğine ulaşmalarını sağlamamız, kooperatifler kurup tarımsal üretime katmamız mıdır uykularınızı kaçıran? Annelerimizin en büyük talebini yerine getirip, yüzme havuzuna gidememiş çocuklarımızın ayağına yüzme havuzlarını götürüp onlara yüzme öğretmemiz midir sizleri irrite eden? Yoksa kanser hastası vatandaşlarımızı tedavi için hastanelere götürüp, ardından tekrar evlerine ulaştırdığımız, Türkiye’de başka bir örneği olmayan Umuda Yolculuk projemiz midir sizi bu kadar endişelendiren? Yaşlı, engelli ve kimsesiz insanlarımıza dokunduğumuz evde kişisel bakım hizmetimiz midir yoksa sizleri rahatsız eden?”

“Asıl at gözlüğü takanlar, kibre batıp kendini Kaf Dağı’nda zannedenlerdir”

“Asıl at gözlüğü takanlar; kibre batarak kendini Kaf dağının üzerinde sananlar; vatandaşı azarlayıp tepeden bakanlar, yıllardır sadece ekmek parasını kazanmanın mücadelesini veren kentli esnafı mağdur edenler ve bu yoldan gidenlerdir. Malum siyasi partinin milletvekili Ali Mahir Başarır da katıldığı ilçe kongresinde kendini kaybederek; “Mustafa Gültak’ın o koltukta oturması beni yaralar” diyebilmiştir. Siyasi nezaket sınırlarını aşan bu laf, her şeyden önce kıymetli oylarıyla bizlere bu görevi tevdi eden vatandaşlarımızın iradesine hakarettir, haddini aşmak, kendini bilmezliktir.”

“Birileri ile pazarlık içinde misiniz? Akdeniz’i başkalarına peşkeş mi çekiyorsunuz?”

“Mersin’i alacağız deyip, Akdeniz için hiçbir hedef koymayan CHP Grup Başkan Vekili Başarır, bu söylemiyle CHP’ye gönül veren vatandaşlara da ihanet içindedir. Anlaşılıyor ki bu ifadeler; CHP’li yöneticilerin, Akdeniz’i kirli pazarlılara alet edip, başka bir partiye teslim etme hevesi içinde olduğunun açık göstergesidir. Akdeniz’i başka birilerine peşkeş mi çekiyorsunuz? Birileri ile perde arkasında pazarlık içinde misiniz? Neden, kendi adayımızla Akdeniz’i de alacağız?’ diyemiyorsunuz? Malum vekil; ‘2024 yılı Mart’ında öyle bir kaybedeceksin ki bir daha Akdeniz senin gibi bir belediye başkanını görmeyecek. Mersin’i kimselere vermeyiz’ demiştir. Yerel seçimlere yaklaşık 7 buçuk ay kaldı. O gün geldiğinde aziz milletimiz, kendini kaybedenlerin boyunun ölçüsünü alacak, hak ettikleri cevabı verecektir. Tıpkı 2023 Mayıs ayı genel seçimlerinde olduğu gibi, Mersinlilerin iradesini ve tercihini seçim sandıklarında hep birlikte göreceğiz.”

“Genel seçimlerde olduğu gibi, 2024 yerel seçimlerini de kaybetme korkusudur…”

“Genel seçimleri kaybettikleri gibi, 2024 yılı yerel seçimlerini de kaybetme korkusuna şimdiden kapılanların, HPD’ye şirin gözükmek adına, bugün böyle açıklamalar yaptığı gün gibi ortadadır. Fakat bilesiniz ki aziz ve vefakâr milletimiz yalanlarınızı, kibir, öfke ve hasetle söylenmiş laflarınızı yemez! Yaratmak istediğiniz algı siyasetiyle, aldatıcı sözlerle ancak kendinizi kandırırsınız! Sayın Vekil… Bu koltukta oturmam sizi yaralıyor da yıllarda yönettiğiniz Akdeniz’e neden hak ettiği hizmetleri, proje ve yatırımları ulaştırmadınız? Neden kentin kalbi Akdeniz’i, diğer ilçeleri 20-25 yıl geriden takip etmek zorunda bıraktınız? Akdeniz’in saygıdeğer insanlarını neden kaderine terk ettiniz? Yönetimde olduğunuz uzun yıllarda sergilediğiniz mahirliğiniz, başarınız nedir, nelerdir?”

“Aziz milletimiz, 2024’te emaneti beceriksizlerden alıp işi ehline teslim edecektir”

“Şu bilinsin ki, Akdeniz’i gönül belediyeciliği ilkesiyle; adaletle, eşitlik içinde yönetmeye; barış, kardeşlik ve huzur; en önemlisi de herkesin kendini güven içinde hissettiği bir iklimle değiştirip dönüştürmeye devam edeceğiz. Herkes en güzel hizmeti hakça, eşitçe alacak. Bundan kimsenin kuşkusu, endişesi olmasın. Hep söylediğim üzere; sanayisi, tarımı, ticareti ve ekonomisiyle Akdeniz, Mersin’in kalbidir. Akdeniz’de yaşayıp bu kalbin atmasını sağlayan Türkü, Kürdü, Sünni’si, Alevi’si, Hristiyan’ı ile bütün vatandaşlarımız da eşittir, kıymetlidir ve her türlü hizmetin her zaman en güzeline layıktır. Ve inanıyorum ki aziz milletimiz; her türlü beceriksizlik ve başarısızlıklarını sahte gündemlerle, yalan ve iftiralarla örtmeye çalışanların gerçek yüzünü ortaya koyup, 2024 yılı Mart’ında emaneti beceriksizlerden alarak ehline, ustasına teslim edecektir.”

 

BAŞKAN GÜLTAK, LEZZETİN EĞLENCE İLE BULUŞACAĞI BALIK FESTİVALİNE TÜM MERSİNLİLERİ DAVET ETTİ
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, bu yıl 21-22 Ekim 2023 tarihleri arasında 4’üncüsünü organize edecekleri Geleneksel Karaduvar Balık Festivali’ne...
DENİZANALARI KADIN YELKEN TAKIMINA BİR ÖDÜL DAHA!
Geçtiğimiz hafta Gezi sınıfında Türkiye birincisi olan Denizanaları Kadın Yelken Takımı bir ödül daha müzesine götürdü. İstanbul’da düzenlenen 22. Uluslararası...
BAŞKAN GÜLTAK, 142. CADDE ESNAFI İLE BULUŞTU
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Güneş, Şevket Sümer ve Hal mahallelerinden geçen 142. Cadde üzerinde faaliyet gösteren esnafı ziyaret...
PARTİYİ İYİCE KARIŞTIRDI
Mahalle delege seçimleri, ilçe başkanlıkları seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer odaklı tartışmalar ayyuka çıkmış, çok sayıda partili sert tepkiler...
ADAYLIKTAN ÇEKİLEN CHP’Lİ GAZİ, “YAZIKLAR OLSUN”
Daha önce CHP Mersin İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan Sibel Gazi, partinin demokrasiden uzaklaştığını belirterek adaylıktan çekildi. Milletvekili adaylarının belirlenmesi...
BAŞKAN GÜLTAK; “HALKIMIZIN İÇİNDE OLMAYA, SORUNLARINI ÇÖZMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Akdeniz Belediye Başkanı, mahalle semt pazarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşları dinledi
ÇARŞI ESNAFI 240 İMZAYLA BÜYÜKŞEHİR’E BAŞVURU YAPTI
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından tartışma ve iddiaların gölgesinde tek yöne düşürülen ve daraltılan İstiklal Caddesi ile ilgili kriz sürüyor. Zaten...
Mersinli sporcu çifte kupayla döndü
Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Drag Şampiyonasının 2. Ayak yarışında Mersinli sporcu Tuncer Yeşil çifte kupayla döndü. Son 2 yıldır...
BAŞKAN BOZDOĞAN, “KENTİMİZİ DAHA DA GÜÇLÜ KILMAK İÇİN BİRLİKTE İLERLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, kentteki dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunu vurgulamak amacıyla düzenlediği davette kentin çeşitli paydaşlarıyla buluştu....
SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BAŞVURDULAR KAPADOKYA TURUNU KAPTILAR
Akdeniz Belediyesi’nin, kadınların katılımıyla düzenlediği ve Türkiye’nin en güzel bölgelerine düzenlediği tarih, kültür ve doğa gezileri devam ediyor. Bugüne dek...
“GEL DE SİNİRLENME”
Her yıl olduğu gibi Mersin genelinde yaşanan sinek ve haşere sıkıntısı bu yıl Tarsus'ta çok daha fazla yaşanmış, vatandaş hemen...
BOZAN: VİCDANİ DEĞİL VE ZULÜMDÜR
Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekilleri Av. Ali Bozan ve Perihan Koca, Akdeniz ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdikleri sırada Hataylı depremzede Süleyman...
Sulama birliği başkanına 150 milyon liralık dolandırıcılık davası
Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği Başkanı Ersin Akdoğan hakkında yirmiye yakın müteahhidi 150 milyon lira dolandırma suçlamasıyla dava açıldı. 2018'de...
“İSTİKLAL CADDESİ KATLEDİLDİ”
Yapılmadan önce görüş alınmadan, oldubittiye getiriliyor denilerek tepkilere neden olan ve sonrasında yapım işi uzayınca tepkilerin dozajı artan İstiklal Caddesindeki...
AKDENİZ’DE YOL AÇMA, SATHİ KAPLAMA, KALDIRIM YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Akdeniz Belediyesi, merkez-kırsal ayırımı yapmadan ihtiyaç duyan tüm mahallelerde yeni yol açma ve asfalt kaplama çalışması ile birlikte kaldırım ve...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

mersin haber  mersin haber